✗ Psychedelický rock: Kuunatic & Oswaldovi

V neděli 12. června bude v Underdogs' ve znamení psychedelického rocku - společně zahrají tokijské trio KUUNATIC a v Praze usazení OSWALDOVI.

   Kuunatic + Oswaldovi     tickets  
@underdogsprague

Kapela Kuunatic vychází z post-punkového základu, na který ale nazírá japonskou optikou, a vytváří tak zcela originální zvuk. Každá z členek přináší do kapely jinou hudební i kulturní perspektivu a dohromady dávají celek, jenž sází na rituálně znějící bicí, pulzující basový základ a atmosféru dokreslenou klávesami a tradičními japonskými nástroji.

Kuunatic se daly dohromady v roce 2016. Od té doby stihly vydat EP Kuurandia, split s tchajwanskou psych-garážovou kapelou Crocodelia nebo přispěly trackem Dewbow na kompilaci s názvem Seito, která cílila na současné japonské hudebnice a vyšla na francouzském labelu Akuphone. Loni v říjnu vydali na Glitterbeat Records svůj dlouhý debut - konceptuální desku Gate of Klüna. Album popisuje fantazijní svět na smyšlené planetě a každý z osmi tracků rozvíjí její utopický příběh. Trio Kuunatic tvoří Fumie Kikuchi (klávesy a zpěv), Yuko Araki (bicí a zpěv) a Shoko Yoshida (basa a zpěv).

Společně s Kuunatic zahraje kapela Oswaldovi. Za několik let své existence prošli Oswaldovi personálními změnami, které se podepisují také ve vývoji jejich hudby a zvuku. V současnosti působí jako trio: Andrea Rottin (zpěv, kytara, tamburína), Kateřina Malá (zpěv, bicí) a Adam Šťasta (zpěv, baskytara). Zvuk kapely lze popsat jako psychedelický rock s kořeny v americkém blues třicátých let minulého století, ale i v současném tuarežském blues. Další kořeny jejich inspirace prorůstají jihoevropským folkem, přes soundtracky ke spaghetti westernům až k dronovému minimalismu.